Przewiń
powrót
Łazienka zgodna z trendami i wygodna

Łazienka zgodna z trendami i wygodna Jaka powinna być nowoczesna łazienka? Na pewno nie tylko piękna, ale też funkcjonalna i dobrze zaprojektowana. - Podczas tworzenia projektu poszczególnych lokali dbamy o to, by łazienka była wygodna i ergonomiczna niezależnie od metrażu apartamentu - mówi Amanda Buza-Dorawa z URBANIAK INWESTYCJE.

Łazienka to takie pomieszczenie w mieszkaniu, które musi być zaprojektowane ze szczególną starannością. Dlaczego? Na zwykle niewielu metrach kwadratowych muszą zmieścić się nie tylko sanitariaty, ale także dodatkowe sprzęty, takie jak pralka czy suszarka bębnowa. Oprócz tego niezbędne jest miejsce do przechowywania domowych środków czystości, ręczników czy kosmetyków. Przydałaby się jeszcze przestrzeń na kosz na brudne ubrania. Sporo tego wszystkiego! A przecież chcemy, żeby to pomieszczenie nie było jedynie praktyczne, ale też piękne, estetyczne i urządzone zgodnie z najnowszymi trendami.

Ładnie, ale i praktycznie
Nic dziwnego, że dobre zaplanowanie przestrzeni już na etapie projektu bardzo ułatwia późniejsze funkcjonalne urządzenie pomieszczenia. Doskonale wie o tym każdy właściciel mieszkania w starym budownictwie, który próbował dostosować ciasną i nieustawną łazienkę do swoich potrzeb... Przy projektowaniu nowych budynków zwykle zwraca się dużą uwagę na to, by łazienka nie była jedynie ciasnym pomieszczeniem, w którym trudno się nawet obrócić, ale funkcjonalnym wnętrzem, w którym można się zrelaksować po ciężkim dniu. - Podczas tworzenia projektu poszczególnych lokali dbamy o to, by łazienka była wygodna i ergonomiczna niezależnie od metrażu apartamentu - wyjaśnia Amanda Buza-Dorawa, architektka firmy Urbaniak Inwestycje.

Bez przeróbek na starcie
Chodzi między innymi o to, żeby Klient nie musiał we własnym zakresie wykonywać dodatkowych kosztownych modernizacji, tylko by mógł skupić się na wyborze stylu, w jakim ma być urządzone wnętrze. - W naszych łazienkach, na przykład tych zaprojektowanych w nieruchomości Gdańska 95 w Chojnicach, przestrzeń jest maksymalnie wykorzystana. Pomieszczenia te są wygodne i przygotowane do wykończenia bez zbędnych przeróbek - zaznacza Joanna Urbaniak, przedstawicielka Zarządu Urbaniak Inwestycje. - Oczywiście jeśli ktoś chce zmienić układ sprzętów według własnej koncepcji, istnieje taka możliwość. W sprawie szczegółów warto wówczas skontaktować się z doradcą z naszej firmy. Co więcej, podczas spotkania w biurze sprzedaży Dewelopera dowiemy się także, jakie są najnowsze trendy w urządzaniu łazienek. Naturalne materiały, takie jak kamień i drewno, nadadzą pomieszczeniu elegancji i ponadczasowego charakteru. Podobnie jak w ubiegłym roku największym powodzeniem cieszą się łazienki inspirowane naturą, stylem retro albo japandi. Konkretne rozwiązania można podpatrzeć na przykład w realizacjach firmy Urbaniak Inwestycje.

Przytulny klimat - oświetlenie pośrednie
Projektanci firmy Urbaniak Inwestycje dbają, żeby w łazienkach znalazło się miejsce na wygodną umywalkę z szafką odpowiedniej wielkości, dzięki temu i w tej strefie można wygospodarować sporo miejsca do przechowywania. Żeby poranny makijaż czy wieczorna toaleta były przyjemniejsze, w standardzie stosujemy dodatkowy wypust oświetleniowy z odrębnym włącznikiem. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie. - Dzięki temu stosując dodatkową lampę, również w formie podświetlonego lustra - oprócz oświetlenia centralnego - w strefie umywalki zyskujemy przytulny klimat wnętrza - podkreśla Joanna Urbaniak. Dodatkowe źródło światła pomaga stworzyć klimatyczny nastrój w pomieszczeniu i zamienić je w rodzaj pokoju kąpielowego. Łatwiej dzięki temu podkreślić wybrane elementy, na przykład piękne płytki, strukturę zastosowanego kamienia czy kształt lustra.

Urbaniak Inwestycje

Jesteśmy dla Was od ponad 30 lat. Dziękujemy za zaufanie!

Mamy bogate doświadczenie w tworzeniu dla Was wygodnych i nowoczesnych budynków, mieszkań oraz lokali użytkowych. W naszych obiektach zamieszkało już kilkaset rodzin. Stawiamy na bezpieczeństwo, solidność i estetykę. Naszym priorytetem jest zawsze Wasza wygoda, która wynika z doskonałej jakości wykonania, przemyślanych projektów oraz kompleksowej obsługi inwestycji.

Podane na stronie treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.