Przewiń
powrót
Okrągły jubileusz rodzinnej firmy

Działalność przedsiębiorstwa zaczęła się od drobnych remontów. Dziś Urbaniak Inwestycje to rozpoznawalna marka, a w postawionych przez firmę budynkach wielorodzinnych mieszka kilka tysięcy chojniczan. Niedawno założyciele świętowali 30-lecie w gronie współpracowników i gości.

Firma została zarejestrowana dokładnie 26 września 1991 roku pod nazwą Zakład Ogólnobudowlany Józef Urbaniak. Początkowo stawiała rozmaite obiekty na zlecenie, a od 2007 roku działa w budownictwie wielorodzinnym.

Rok 2010 zaowocował pierwszą samodzielną kompleksową realizacją deweloperską w Chojnicach, za którą szybko poszły kolejne, także w innych miastach, m.in. Szczecinku i Koszalinie. Suma powierzchni dotychczas wybudowanych mieszkań to aż 66,5 tys. mkw!

Perełka regionu

Przedsiębiorstwo od początku jest przedsięwzięciem rodzinnym. Założyciela Józefa Urbaniaka wspierają żona Bożena i dzieci: Joanna i Michał, które na co dzień pracują z ojcem i współtworzą Urbaniak Inwestycje. W ostatni piątek rodzina świętowała jubileusz w towarzystwie współpracowników, pracowników, przyjaciół i oficjalnych gości.

Podczas gali nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i życzeń. Starosta chojnicki Marek Szczepański, burmistrz Chojnic Arseniusz Finster oraz wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański zgodnie podkreślali, że firma jest perełką regionu i solidnym partnerem przy wielu inwestycjach. ? Jestem wdzięczny, że podjęliście się dokończenia przebudowy Chojnickiego Centrum Kultury, gdy byliśmy w trudnej sytuacji ? zaznaczył burmistrz. To wspaniały przykład, jak firma rodzinna rozwija się, kreuje przestrzeń, dając ludziom to, co najważniejsze: DOM, a równocześnie angażuje się w działalność społeczną i sportową ? napisał starosta w swoich mediach społecznościowych.

Cegła na pamiątkę

Gospodarze przygotowali dla zaproszonych wyjątkowe pamiątki: symboliczne szklane cegły. Otrzymały je osoby, które dołożyły swoją cegiełkę do rozwoju firmy. Józef Urbaniak przy okazji nawiązał też do idei rodem z powieści Żeromskiego i dążenia do spełniania marzeń.

Tego wieczoru symbol budownictwa miał jeszcze jedno dodatkowe znaczenie. Rodzina chciała bowiem wykorzystać radosną okazję do dzielenia się dobrem i przekazania cegiełki na rzecz małego Aleksa chorego na SMA. Podczas licytacji udało się zebrać niezłą sumę ? ponad 70 tys. złotych, a i puszka wypełniona była po brzegi.

Urbaniak Inwestycje

Jesteśmy dla Was od ponad 30 lat. Dziękujemy za zaufanie!

Mamy bogate doświadczenie w tworzeniu dla Was wygodnych i nowoczesnych budynków, mieszkań oraz lokali użytkowych. W naszych obiektach zamieszkało już kilkaset rodzin. Stawiamy na bezpieczeństwo, solidność i estetykę. Naszym priorytetem jest zawsze Wasza wygoda, która wynika z doskonałej jakości wykonania, przemyślanych projektów oraz kompleksowej obsługi inwestycji.

Podane na stronie treści nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.